Különböző felmérések szerint a magyarok nagyjából 10%-a elveszítette a munkáját a koronavírus-válság kirobbanása után. Ez azt jelenti, hogy becslések szerint több mint félmillióan maradtak állás nélkül. Számukra az egyetlen bevételi forrást a munkanélküli segély, hivatalos nevén az álláskeresési járadék jelentheti. De mégis ki jogosult az ellátásra? Hogyan zajlik az ügyintézés, és mekkora összegről is van szó? Ennek jártunk utána.
Március második hetében 291 ezren fordultak újonnan munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban - ez a szám lényegében stagnálást jelent a megelőző héthez képest és historikus viszonylatban is nagyon alacsony. Ez a mutató tehát már egyértelműen egészséges munkaerőpiacot tükröz az USA kapcsán.
311 ezer fő igényelt új munkanélküli segélyt az USA-ban augusztus második hetében. A hónap első hetében még 290 ezer fő folyamodott új ellátásért a felülvizsgált adatok szerint. A bejelentésre a pénz- és tőkepiacok mérsékelten reagáltak.
Augusztus első hetében 289 ezren folyamodtak újonnan munkanélküli segélyért az USA-ban. Az előző héten a felülvizsgált adatok szerint még 303 ezren igényeltek új ellátást. A pénz- és tőkepiacok nem reagáltak a bejelentésre.
Múlt héten 312 ezren folyamodtak első alkalommal munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban, ami 2 ezerrel kevesebb az azt megelőző hétnél.
A várakozásoknál többen, 312 ezren kértek első alkalommal munkanélküli segélyt az Egyesült Államokban múlt héten.
Múlt héten 16 ezerrel többen, 326 ezren folyamodtak első alkalommal munkanélküli segélyért az Egyesült Államokban. Ez a legmagasabb szám egy hónapja és rosszabb képet fest a 320 ezres várakozáshoz képest.
A múlt héten 320 ezer új munkanélküli regisztrálta magát az Egyesült Államokban, hogy segélyt kérjen. Ez nagyjából a korábbi 315 ezres szintnek felel meg és a piaci várakozásokkal (325 ezer) is összhangban van.
Karácsony Gergely előterjesztése nyilvános lett.
250 millió forintra bírságolta az MNB az egyik vagyonkezelőt.
Idén 50 ezerrel nőtt a számuk.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?